Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2497595ESR329-064298

Stenmarksvej 2

4100 Ringsted
Ringsted Fjællebro, Kværkeby, 2z (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1970
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal1.276 m²
Bygningsareal114 m²
Beboelsesareal192 m²
Areal af udnyttet tagetage78 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 114 m² og blev opført i 1970 på en 1.276 m² stor grund. Den 7. juni 2016 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,2 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,22 mio. kr.

Fakta om Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted

Villaen er placeret på Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted og har et samlet bygningsareal på 114 m². Hovedbygningen er opført i 1970 og befinder sig på en 1.276 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 192 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der udgør 78 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.150 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 7. juni 2016, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 6.250 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,22 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted.

Enhedens BBR-areal er 192 m² på Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted.

Den primære bygning blev opført i 1970 på Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted.

Prisen var 1,2 mio. kr., da Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted senest blev handlet i 2016.

2,29 mio. kr. er vurdering på Stenmarksvej 2, Slimminge Ore, 4100 Ringsted.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis