Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100097412ESR561-323336

Stejlgårdsparken 89

6740 Bramming
Esbjerg Tømmerby By, Bramming, 5dx (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal971 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Stejlgårdsparken 89, 6740 Bramming. Undersøg grundens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Stejlgårdsparken 89, 6740 Bramming findes grunden. Den seneste transaktion fandt sted den 1. april 2021, hvor Esbjerg Kommune erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,12 mio. kr. Grunden er vurderet til 642.000 kr.

Fakta om Stejlgårdsparken 89, 6740 Bramming

Grunden er placeret på Stejlgårdsparken 89, 6740 Bramming.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. april 2021, hvor værdiansættelsen af grunden var 2,12 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Esbjerg Kommune købte grunden af RENE PEDERSEN HOLDING ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 637 kr. Grundens grund er vurderet til 642.000 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af Esbjerg Kommune, der primært beskæftiger sig med generelle offentlige forvaltningsaktiviteter.

Ofte stillede spørgsmål

Esbjerg Kommune ejer Stejlgårdsparken 89, 6740 Bramming.

Grundarealet er 971 m² på Stejlgårdsparken 89, 6740 Bramming.

Prisen var 2,12 mio. kr., da Stejlgårdsparken 89, 6740 Bramming senest blev handlet i 2021.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis