Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100377987ESR561-324669

Stejlgårdsparken 41

6740 Bramming
Esbjerg Tømmerby By, Bramming, 5eo (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal872 m²

Få alle oplysninger om Stejlgårdsparken 41, 6740 Bramming på Resights. Se grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Stejlgårdsparken 41, 6740 Bramming. Den sidste handel fandt sted den 29. april 2026, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 552.078 kr.

Fakta om Stejlgårdsparken 41, 6740 Bramming

Grunden er placeret på Stejlgårdsparken 41, 6740 Bramming.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige anvendelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.113 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 29. april 2026, hvor værdiansættelsen på grunden var 552.078 kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte grunden af Esbjerg Kommune. Det giver en kvadratmeterpris på 633 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Stejlgårdsparken 41, 6740 Bramming.

Grundarealet er 872 m² på Stejlgårdsparken 41, 6740 Bramming.

Prisen var 552.078 kr., da Stejlgårdsparken 41, 6740 Bramming senest blev handlet i 2026.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis