Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100032231ESR561-321961

Stejlgårdsparken 174

6740 Bramming
Esbjerg Tømmerby By, Bramming, 5cu (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2013
Bebyggelsesprocent27%

Areal

Grundareal961 m²
Bygningsareal263 m²
Beboelsesareal184 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming. I 2013 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 263 m² på en 961 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 30. januar 2012, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 348.843 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 683.000 kr.

Fakta om Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming

Villaen er placeret på Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming og har et samlet bygningsareal på 263 m². Den primære bygning er bygget i 2013 og er lokaliseret på en 961 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 184 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.217 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 30. januar 2012, hvor værdiansættelsen på villaen var 348.843 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 1.326 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 683.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming.

Enhedens BBR-areal er 184 m² på Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming.

Den primære bygning blev bygget i 2013 på Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming.

Prisen var 348.843 kr., da Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming senest blev handlet i 2012.

3,02 mio. kr. er vurdering på Stejlgårdsparken 174, 6740 Bramming.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis