kommunerne nedenfor.
Stejlebjergvej 2
5610 AssensFå alle oplysninger om Stejlebjergvej 2, 5610 Assens på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Stejlebjergvej 2, 5610 Assens finder du ejendommen. I 1962 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 3.967 m² på en 25.109 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,29 mio. kr.
Fakta om Stejlebjergvej 2, 5610 Assens
Industriejendommen er beliggende på Stejlebjergvej 2, 5610 Assens og består af syv bygninger med et samlet bygningsareal på 3.967 m² fordelt på en beboelsesenhed og seks erhvervsenheder. Hovedbygningen er opført i 1962 og er beliggende på en 25.109 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til handel og/eller kontor. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 28.612 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 2,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,29 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af EJENDOMSFIRMAET SYLVEST ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Klaus Østergaard Larsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der tre led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 392.885 kr. Firmaets primære kontaktperson er Klaus Østergaard Larsen, der opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Klaus Østergaard Larsen i alt 13 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Stejlebjergvej 2, 5610 Assens?
EJENDOMSFIRMAET SYLVEST ApS ejer Stejlebjergvej 2, 5610 Assens.
Hvad er BBR-arealet på Stejlebjergvej 2, 5610 Assens?
Ejendommens BBR-areal er 3.967 m² på Stejlebjergvej 2, 5610 Assens.
Hvornår blev Stejlebjergvej 2, 5610 Assens opført?
Den primære bygning blev opført i 1962 på Stejlebjergvej 2, 5610 Assens.
Hvad er Stejlebjergvej 2, 5610 Assens vurderet til?
2,75 mio. kr. er vurdering på Stejlebjergvej 2, 5610 Assens.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.