Få alle oplysninger om Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 50 m² og blev konstrueret i 1981 på en 1.200 m² stor grund. Den 16. juli 2009 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 497.500 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,39 mio. kr.
Fakta om Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje
Fritidsejendommen ligger placeret på Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje og har et samlet bygningsareal på 50 m². Enheden er opført i 1981 og befinder sig på en 1.200 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.985 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 16. juli 2009, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 497.500 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 9.950 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,39 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje.
Enhedens BBR-areal er 50 m² på Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje.
Den primære bygning blev opført i 1981 på Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje.
Prisen var 497.500 kr., da Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje senest blev handlet i 2009.
1,6 mio. kr. er vurdering på Steenhøjs-Åsen 5, Smidstrup, 3250 Gilleleje.