kommunerne nedenfor.
Stavnsgyden 4
5592 EjbyFå alle informationer om Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby på Resights. Undersøg grundens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby ligger grunden. Grunden udgør et samlet areal på 21.943 m². Den seneste transaktion fandt sted den 18. oktober 2019, hvor GJ Ejendomme ApS sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 940.000 kr., hvoraf grunden udgør 527.300 kr.
Fakta om Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby
Industrigrunden er beliggende på Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby og består af seks bygninger med et samlet bygningsareal på 1.375 m² udgjort af en beboelsesenhed og fem erhvervsenheder. Grunden udgør 21.943 m².
Egenskaber
Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af grunden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 11.226 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 18. oktober 2019, hvor værdiansættelsen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor GJ Ejendomme ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 1.651 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 940.000 kr., hvoraf grunden udgør 527.300 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af GJ Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Gert Hjorth Jensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industrigrunden er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 4,2 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Gert Hjorth Jensen, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Gert Hjorth Jensen i alt seks ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby?
GJ Ejendomme ApS ejer Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby.
Hvad er BBR-arealet på Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby?
Grundarealet er 21.943 m² på Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby.
Hvornår blev Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby bygget?
Den primære bygning blev opført i 1877 på Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby.
Hvad er Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby's værdi?
Prisen var 2,5 mio. kr., da Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby senest blev handlet i 2019.
Hvad er Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby vurderet til?
940.000 kr. er vurdering på Stavnsgyden 4, Indslev-Tårup, 5592 Ejby.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.