Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2179285ESR265-193415

Spurvevej 29

4040 Jyllinge
Roskilde Jyllinge By, Jyllinge, 42aa (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1979
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal1.201 m²
Bygningsareal140 m²
Beboelsesareal96 m²

Få alle oplysninger om Spurvevej 29, 4040 Jyllinge på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Spurvevej 29, 4040 Jyllinge. I 1979 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 140 m² på en 1.201 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,95 mio. kr.

Fakta om Spurvevej 29, 4040 Jyllinge

Villaen ligger på Spurvevej 29, 4040 Jyllinge og har et samlet bygningsareal á 140 m². Den primære bygning, der er opført i 1979, blev senest renoveret i 1996 og befinder sig på en 1.201 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 96 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 21.415 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 2,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,95 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Spurvevej 29, 4040 Jyllinge.

Enhedens BBR-areal er 96 m² på Spurvevej 29, 4040 Jyllinge.

Den primære bygning blev bygget i 1979 på Spurvevej 29, 4040 Jyllinge.

2,5 mio. kr. er vurdering på Spurvevej 29, 4040 Jyllinge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis