Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Springbanen 5, 2820 Gentofte. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Springbanen 5, 2820 Gentofte. I 1991 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 529 m² på en 1.530 m² stor grund.
Fakta om Springbanen 5, 2820 Gentofte
Industriejendommen er beliggende på Springbanen 5, 2820 Gentofte og består af én bygning med et samlet bygningsareal på 529 m² fordelt på to erhvervsenheder. Den primære bygning er opført i 1991 og ligger på en 1.530 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til servicevirksomhed og/eller hotel. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Industriejendommen er ejet af Opdelt i ejerlejligheder.
Ofte stillede spørgsmål
Opdelt i ejerlejligheder ejer Springbanen 5, 2820 Gentofte.
Ejendommens BBR-areal er 529 m² på Springbanen 5, 2820 Gentofte.
Den primære bygning blev opført i 1991 på Springbanen 5, 2820 Gentofte.