Få alle oplysninger om Spotorno Alle 32, 2. mf, Høje Taastrup, 2630 Taastrup på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Spotorno Alle 32, 2. mf, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.
Fakta om Spotorno Alle 32, 2. mf, Høje Taastrup, 2630 Taastrup
Ejerlejligheden er placeret på Spotorno Alle 32, 2. mf, Høje Taastrup, 2630 Taastrup. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 43 m², hvoraf 34 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 6 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af metal. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.104 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Spotorno Allé ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens K Høje Taastrup A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 145 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 400 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Peer Thomas Borg, der også opererer som direktør.
Ofte stillede spørgsmål
Spotorno Allé ApS ejer Spotorno Alle 32, 2. mf, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.
Den primære bygning blev bygget i 2020 på Spotorno Alle 32, 2. mf, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.