Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE318090ESR561-302251

Spangsbjerghaven 138

6700 Esbjerg
Esbjerg Spangsbjerg, Esbjerg Jorder, 2di (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1991

Areal

Beboelsesareal66 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Spangsbjerghaven 138, 6700 Esbjerg. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Spangsbjerghaven 138, 6700 Esbjerg. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 519.000 kr.

Fakta om Spangsbjerghaven 138, 6700 Esbjerg

Ejerlejligheden er beliggende på Spangsbjerghaven 138, 6700 Esbjerg. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 66 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.133 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 519.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET SPANGSBJERGHAVEN ApS. ESBJERG, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens JYDSK BYGGETEKNIK HOLDING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 17 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 16 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Per Damsgaard Nielsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har JYDSK BYGGETEKNIK HOLDING ApS i alt 37 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

EJENDOMSSELSKABET SPANGSBJERGHAVEN ApS. ESBJERG ejer Spangsbjerghaven 138, 6700 Esbjerg.

Den primære bygning blev opført i 1991 på Spangsbjerghaven 138, 6700 Esbjerg.

1,14 mio. kr. er vurdering på Spangsbjerghaven 138, 6700 Esbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis