kommunerne nedenfor.
Søtorvet 2, 1
8600 SilkeborgVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg.
Fakta om Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg
Ejerlejligheden er beliggende på Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 112 m², hvoraf 100 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 8 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af AP Ejendomme P/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens FORENINGEN AP PENSION F.M.B.A. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 1.448 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 16,61 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Peter Olsson, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har FORENINGEN AP PENSION F.M.B.A. i alt 2.345 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg?
AP Ejendomme P/S ejer Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg.
Hvornår blev Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg opført?
Den primære bygning blev bygget i 2023 på Søtorvet 2, 5. 1, 8600 Silkeborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.