Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE378346ESR730-038929

Søren Møllers Gade 9C, 4

8900 Randers C
Randers Randers Bygrunde, 470y (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1916

Areal

Beboelsesareal120 m²

Få alle oplysninger om Søren Møllers Gade 9C, 4., 8900 Randers C på Resights. Se lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Søren Møllers Gade 9C, 4., 8900 Randers C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 511.000 kr.

Fakta om Søren Møllers Gade 9C, 4., 8900 Randers C

Ejerlejligheden ligger på Søren Møllers Gade 9C, 4., 8900 Randers C. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 120 m², mens det tinglyste areal udgør 103 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.299 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 511.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET POLLUX ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens HESTIA EJENDOMME ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt ni ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 18,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Erik Dybdahl, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har HESTIA EJENDOMME ApS i alt 26 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

EJENDOMSSELSKABET POLLUX ApS ejer Søren Møllers Gade 9C, 4., 8900 Randers C.

Den primære bygning blev opført i 1916 på Søren Møllers Gade 9C, 4., 8900 Randers C.

1,7 mio. kr. er vurdering på Søren Møllers Gade 9C, 4., 8900 Randers C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis