kommunerne nedenfor.
Søren Frichs Vej 53M
8230 ÅbyhøjVia Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj. Den seneste handel fandt sted den 23. juni 2017, hvor Cibus SG Nordic ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 30,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 14,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,85 mio. kr.
Fakta om Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj
Enheden er beliggende på Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 7 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 109.493 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 23. juni 2017, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 30,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Cibus SG Nordic ApS købte ejendommen af INNOVATER A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 29.491 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 14,7 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,85 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Cibus SG Nordic ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med administrations- og kontorserviceaktiviteter, mens Cibus Denmark Real Estate AB er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 90,000 %-99,900 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 57 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 1,59 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Sten Christian Henrik Fredrixon, der også fungerer som administrerende direktør.
Hvem ejer Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj?
Cibus SG Nordic ApS ejer Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj.
Hvornår blev Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj bygget?
Den primære bygning blev bygget i 2017 på Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj.
Hvad er Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj værd?
Prisen var 30,4 mio. kr., da Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj senest blev handlet i 2017.
Hvad er Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj vurderet til?
14,7 mio. kr. er vurdering på Søren Frichs Vej 53M, 8230 Åbyhøj.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.