Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE424500ESR751-994188

Søren Frichs Vej 53F, 3 1

8230 Åbyhøj
Aarhus Åby By, Åby, 5ca (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2017

Areal

Beboelsesareal104 m²

Få alle informationer om Søren Frichs Vej 53F, 3. 1, 8230 Åbyhøj på Resights. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Søren Frichs Vej 53F, 3. 1, 8230 Åbyhøj. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,69 mio. kr.

Fakta om Søren Frichs Vej 53F, 3. 1, 8230 Åbyhøj

Ejerlejligheden er placeret på Søren Frichs Vej 53F, 3. 1, 8230 Åbyhøj. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 104 m², mens det tinglyste areal udgør 97 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 7 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.058 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,69 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af COBO VIII Åbyen K/S, der primært beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Core Bolig VIII Kommanditaktieselskab er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 103 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 238 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Casper Elmelund Abild, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Core Bolig VIII Kommanditaktieselskab i alt 1.196 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

COBO VIII Åbyen K/S ejer Søren Frichs Vej 53F, 3. 1, 8230 Åbyhøj.

Den primære bygning blev opført i 2017 på Søren Frichs Vej 53F, 3. 1, 8230 Åbyhøj.

3,67 mio. kr. er vurdering på Søren Frichs Vej 53F, 3. 1, 8230 Åbyhøj.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis