Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4060260ESR779-146785

Søndervænget 81

7870 Roslev
Skive Jebjerg By, Jebjerg, 16bc (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1976
Bebyggelsesprocent26%

Areal

Grundareal886 m²
Bygningsareal200 m²
Beboelsesareal200 m²

Få alle oplysninger om Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev på Resights. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev. I 1976 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 200 m² på en 886 m² stor grund. Den 1. oktober 1984 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 420.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 583.000 kr., hvoraf grunden udgør 81.000 kr.

Fakta om Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev

Villaen er beliggende på Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev og har et samlet bygningsareal på 200 m². Hovedbygningen, der er bygget i 1976, blev senest istandsat i 1978 og er lokaliseret på en 886 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 200 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.329 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. oktober 1984, hvor prisen var 420.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 1.802 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 583.000 kr., hvoraf grunden udgør 81.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev.

Enhedens BBR-areal er 200 m² på Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev.

Den primære bygning blev bygget i 1976 på Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev.

Prisen var 420.000 kr., da Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev senest blev handlet i 1984.

583.000 kr. er vurdering på Søndervænget 81, Jebjerg, 7870 Roslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis