Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 276083
ESR: 330026808

Søndermarksvej 5, mf

4200 Slagelse
Slagelse Kommune: Slagelse Markjorder, 75c (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Søndermarksvej 5,  mf, 4200 Slagelse

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 435.000 kr., hvoraf grunden udgør 142.000 kr.

Fakta om Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse

Ejerlejligheden er beliggende på Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 43 m², mens det tinglyste areal udgør 38 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.280 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 435.000 kr., hvoraf grunden udgør 142.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af LINDBERG HOLDING, SLAGELSE ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Christian Lindberg Jensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 424.585 kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Lindberg Jensen, der fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Christian Lindberg Jensen i alt tre ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse?

LINDBERG HOLDING, SLAGELSE ApS ejer Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse.

Hvornår blev Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse bygget?

Den primære bygning blev bygget i 1971 på Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse.

Hvad er Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse vurderet til?

435.000 kr. er vurdering på Søndermarksvej 5, 3. mf, 4200 Slagelse.

Ny vurdering
514.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
435.000 DKK
Ejendomsværdi ny 2020
C
Opførselsår
1971
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
43 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?