Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3367593ESR840-011090

Sømosevej 2A

9610 Nørager
Rebild Kirkegårde, Ravnkilde, 3bl (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987
Bebyggelsesprocent28%

Areal

Grundareal1.662 m²
Bygningsareal465 m²
Beboelsesareal414 m²

Resights giver dig alle oplysninger om huset på Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager. Se husets sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset er lokaliseret på Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager. Huset har et bygningsareal á 465 m² og blev opført i 1987 på en 1.662 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 1. januar 1987, hvor BOLIGSELSKABET NORDJYLLAND sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 162.000 kr. Huset er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 504.800 kr.

Fakta om Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager

Rækkehuset har et samlet bygningsareal á 465 m² og ligger på Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager. Den primære bygning er opført i 1987 og befinder sig på en 1.662 m² stor grund. Huset fordeler sig på 13 værelser og har et BBR-areal på 414 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Hovedbygningen fik senest i 2022 tildelt et energimærke C. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 13.168 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 162.000 kr. i den seneste tinglyste handel d. 1. januar 1987. Det giver en kvadratmeterpris på 348 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 2,85 mio. kr., hvoraf grunden udgør 504.800 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af BOLIGSELSKABET NORDJYLLAND.

Ofte stillede spørgsmål

BOLIGSELSKABET NORDJYLLAND ejer Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager.

Enhedens BBR-areal er 414 m² på Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager.

Prisen var 162.000 kr., da Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager senest blev handlet i 1987.

2,85 mio. kr. er vurdering på Sømosevej 2A, Ravnkilde, 9610 Nørager.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis