Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709315
ESR: 151114393

Solsikkevænget 7

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Pederstrup By, Pederstrup, 13 (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Solsikkevænget 7, 2750 Ballerup

Få alle informationer om Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Fakta om Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 40 m² og ligger på Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 40 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens primære benyttelse er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup bygget?

Den primære bygning blev opført i 1952 på Solsikkevænget 7, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1952
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (1 bygning)
40 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
40 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?