Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709261
ESR: 151113818

Solsikkevænget 4

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Pederstrup By, Pederstrup, 13 (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Solsikkevænget 4, 2750 Ballerup

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Den sidste handel fandt sted den 15. november 2019, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 283.659 kr.

Fakta om Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen ligger placeret på Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 50 m². Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 15. november 2019, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 283.659 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 5.673 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev opført i 1950 på Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Hvad er prisen på Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup?

Prisen var 283.659 kr., da Solsikkevænget 4, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2019.

Opførselsår
1950
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
50 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
50 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?