Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 708439
ESR: 151104762

Solbær Alle 38

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 2a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Solbær Alle 38, 2750 Ballerup

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup finder du ejendommen.

Fakta om Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 60 m² og ligger placeret på Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup. Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 60 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1970 på Solbær Alle 38, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1970
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (1 bygning)
60 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
60 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?