Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE737488ESR580-006885

Søgård Hovvej 2

6200 Aabenraa
Aabenraa Søgård, Kliplev, 520 (Landzone) Klubhus til fritid- og idræt
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1978

Areal

Bygningsareal90 m²
Erhvervsareal90 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Søgård Hovvej 2, Søgaard, 6200 Aabenraa. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Søgård Hovvej 2, Søgaard, 6200 Aabenraa. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 160.000 kr.

Fakta om Søgård Hovvej 2, Søgaard, 6200 Aabenraa

Idrætsejendommen er beliggende på Søgård Hovvej 2, Søgaard, 6200 Aabenraa og består af én bygning på 90 m² fordelt på én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (sport). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Idrætsejendommen er af det offentlige vurderet til 160.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Flugtskydningsbanen Søgård, der primært beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Guldager Hansen, der også agerer som foreningsrepræsentant.

Ofte stillede spørgsmål

Flugtskydningsbanen Søgård ejer Søgård Hovvej 2, Søgaard, 6200 Aabenraa.

Den primære bygning blev opført i 1978 på Søgård Hovvej 2, Søgaard, 6200 Aabenraa.

160.000 kr. er vurdering på Søgård Hovvej 2, Søgaard, 6200 Aabenraa.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis