Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE716909ESR185-104583

Snoghøj Alle 67T

2770 Kastrup
Tårnby Løjtegård, Tårnby, 1us (Byzone) Forsyning- og energidistribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1955

Areal

Bygningsareal20 m²
Erhvervsareal20 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Snoghøj Alle 67T, 2770 Kastrup. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Snoghøj Alle 67T, 2770 Kastrup ligger ejendommen.

Fakta om Snoghøj Alle 67T, 2770 Kastrup

Industriejendommen er placeret på Snoghøj Alle 67T, 2770 Kastrup og består af én bygning på 20 m² udgjort af én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære anvendelse af ejendommen er til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Radius Elnet A/S, der primært beskæftiger sig med distribution af elektricitet, mens Andel A.M.B.A. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt 441 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 13,45 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Fossar Madsen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Andel A.M.B.A. i alt 1.128 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Snoghøj Alle 67T, 2770 Kastrup.

Den primære bygning blev opført i 1955 på Snoghøj Alle 67T, 2770 Kastrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis