Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle. Ejendommen har et bygningsareal på 55 m² og blev konstrueret i 1939 på en 788 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,42 mio. kr.
Fakta om Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle
Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 55 m² og ligger på Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle. Enheden er opført i 1939, senest renoveret i 1969 og befinder sig på en 788 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 55 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.494 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,91 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,42 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle.
Enhedens BBR-areal er 55 m² på Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle.
Den primære bygning blev bygget i 1939 på Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle.
1,91 mio. kr. er vurdering på Snerleager 2, Ordrup, 4540 Fårevejle.