kommunerne nedenfor.
Snedkervej 4
4600 KøgeVia Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Snedkervej 4, 4600 Køge. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Snedkervej 4, 4600 Køge. Ejendommen har et bygningsareal på 3.020 m² og blev opført i 1989 på den 7.000 m² store grund. Den seneste handel fandt sted den 1. januar 2002, hvor AAFOD EJENDOMME ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 7,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 9,45 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,1 mio. kr.
Fakta om Snedkervej 4, 4600 Køge
Industriejendommen er beliggende på Snedkervej 4, 4600 Køge og består af én bygning på 3.020 m² udgjort af én erhvervsenhed. Den primære bygning er opført i 1989 og ligger på en 7.000 m² stor grund.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af metal, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 44.180 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2002, hvor værdiansættelsen var 7,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor AAFOD EJENDOMME ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 2.483 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 9,45 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,1 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af AAFOD EJENDOMME ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Leif Elmm Aafod er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 4,12 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Leif Elmm Aafod, der agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Leif Elmm Aafod i alt to ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Snedkervej 4, 4600 Køge?
AAFOD EJENDOMME ApS ejer Snedkervej 4, 4600 Køge.
Hvad er BBR-arealet på Snedkervej 4, 4600 Køge?
Ejendommens BBR-areal er 3.020 m² på Snedkervej 4, 4600 Køge.
Hvornår blev Snedkervej 4, 4600 Køge opført?
Den primære bygning blev bygget i 1989 på Snedkervej 4, 4600 Køge.
Hvad er prisen på Snedkervej 4, 4600 Køge?
Prisen var 7,5 mio. kr., da Snedkervej 4, 4600 Køge senest blev handlet i 2002.
Hvad er Snedkervej 4, 4600 Køge vurderet til?
9,45 mio. kr. er vurdering på Snedkervej 4, 4600 Køge.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.