Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3087628ESR376-007763

Smedstrupvej 3B

4800 Nykøbing F
Guldborgsund Nagelsti By, Toreby, 12dn (Byzone) Håndtering af affald og spildevand
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1973
Bebyggelsesprocent6%

Areal

Grundareal105 m²
Bygningsareal6 m²
Erhvervsareal6 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F. Ejendommen har et bygningsareal á seks m² og blev opført i 1973 på den 105 m² store grund. Den seneste handel fandt sted den 1. januar 2010, hvor GULDBORGSUND SPILDEVAND A/S erhvervede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á et kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3.200 kr., hvoraf grunden udgør 3.200 kr.

Fakta om Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F

Industriejendommen er placeret på Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F og består af én bygning på seks m² udgjort af én erhvervsenhed. Hovedbygningen er opført i 1973 og er lokaliseret på en 105 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2010, hvor værdiansættelsen af ejendommen var et kr. via "anden overdragelse", hvor GULDBORGSUND SPILDEVAND A/S var køber og Guldborgsund Kommune sælger. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 3.200 kr., hvoraf grunden udgør 3.200 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af GULDBORGSUND SPILDEVAND A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med opsamling og behandling af spildevand, mens Guldborgsund Kommune er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt 107 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 2,23 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Niels Rasmussen, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Guldborgsund Kommune i alt 1.313 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

GULDBORGSUND SPILDEVAND A/S ejer Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F.

Ejendommens BBR-areal er 6 m² på Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F.

Den primære bygning blev opført i 1973 på Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F.

Prisen var et kr., da Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F senest blev handlet i 2010.

3.200 kr. er vurdering på Smedstrupvej 3B, Nagelsti, 4800 Nykøbing F.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis