Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE273852ESR330-015400

Smedestræde 2, st tv

4230 Skælskør
Slagelse Skælskør Bygrunde, 45 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1849

Areal

Beboelsesareal58 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 492.000 kr., hvoraf grunden udgør 23.000 kr.

Fakta om Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør

Ejerlejligheden er beliggende på Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 58 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Lejligheden er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 906 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 655.000 kr. ved seneste tinglyste handel d. 2. maj 2024. Det giver en kvadratmeterpris på 11.293 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 492.000 kr., hvoraf grunden udgør 23.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Calielni Holding ApS, der primært beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Carsten Nissen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 70,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt syv ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 15,6 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Carsten Nissen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Carsten Nissen i alt 17 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Calielni Holding ApS ejer Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør.

Den primære bygning blev bygget i 1849 på Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør.

Prisen var 655.000 kr., da Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør senest blev handlet i 2024.

492.000 kr. er vurdering på Smedestræde 2, st. tv, 4230 Skælskør.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis