Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3336428ESR840-002478

Smallegade 22

9520 Skørping
Rebild Teglgård, Skørping, 1hp (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1936
Bebyggelsesprocent26%

Areal

Grundareal973 m²
Bygningsareal108 m²
Beboelsesareal248 m²
Areal af udnyttet tagetage69 m²
Areal af kælder71 m²

Få alle oplysninger om Smallegade 22, 9520 Skørping på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Smallegade 22, 9520 Skørping. Ejendommen har et bygningsareal á 108 m² og blev konstrueret i 1936 på en 973 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,11 mio. kr.

Fakta om Smallegade 22, 9520 Skørping

Villaen har et samlet bygningsareal på 108 m² og ligger placeret på Smallegade 22, 9520 Skørping. Den primære bygning er bygget i 1936 og er beliggende på en 973 m² stor grund. Ejendommen har 7 værelser og har et BBR-areal på 248 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover ekstra arealer, der i alt udgør 248 m² (udnyttet tagetage 69 m², kælder 71 m²). Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.115 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 3,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,11 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Smallegade 22, 9520 Skørping.

Enhedens BBR-areal er 248 m² på Smallegade 22, 9520 Skørping.

Den primære bygning blev bygget i 1936 på Smallegade 22, 9520 Skørping.

3,15 mio. kr. er vurdering på Smallegade 22, 9520 Skørping.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis