Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100117155ESR657-282058

Smækbjergvej 18F

7480 Vildbjerg
Herning Heden, Timring, 1f (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal165.369 m²

Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg. Se grundens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg ligger grunden. Den sidste handel fandt sted den 27. oktober 2017, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,09 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr.

Fakta om Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg

Grunden er placeret på Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.397 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 27. oktober 2017, hvor værdiansættelsen på grunden var 2,09 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,6 mio. kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg.

Grundarealet er 165.369 m² på Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg.

Prisen var 2,09 mio. kr., da Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg senest blev handlet i 2017.

1,6 mio. kr. er vurdering på Smækbjergvej 18F, 7480 Vildbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis