Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov. Ejendommen har et bygningsareal på 1.226 m² og blev opført i 2008 på den 5.309 m² store grund. Den 26. oktober 2023 fandt den seneste transaktion sted, da Matronics Holding ApS sikrede sig ejendommen i en interessesammenfald til en værdi á 2,9 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 244.100 kr.
Fakta om Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov
Industriejendommen er beliggende på Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov og består af tre bygninger med et samlet bygningsareal på 1.226 m² fordelt på tre erhvervsenheder. Den primære bygning er opført i 2008 og ligger på en 5.309 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.613 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 26. oktober 2023, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 2,9 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor Matronics Holding ApS købte ejendommen af MATRONICS ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 2.365 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 244.100 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Matronics Holding ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Nis Christian Matthiessen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 22,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Nis Christian Matthiessen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Nis Christian Matthiessen i alt fire ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Matronics Holding ApS ejer Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov.
Ejendommens BBR-areal er 1.226 m² på Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov.
Den primære bygning blev opført i 2008 på Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov.
Prisen var 2,9 mio. kr., da Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov senest blev handlet i 2023.
1,75 mio. kr. er vurdering på Slogsgaden 5, 6372 Bylderup-Bov.