Få alle informationer om Slippen 5, 2791 Dragør på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Slippen 5, 2791 Dragør.
Fakta om Slippen 5, 2791 Dragør
Ejerlejligheden er beliggende på Slippen 5, 2791 Dragør. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 120 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Dronning Olgas Vej 31 ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens KONTIKI EJENDOMME ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Niels Boel Sørensen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har KONTIKI EJENDOMME ApS i alt otte ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Dronning Olgas Vej 31 ApS ejer Slippen 5, 2791 Dragør.
Den primære bygning blev bygget i 1850 på Slippen 5, 2791 Dragør.