Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2259383ESR250-020327

Slangerup Ås 9

3550 Slangerup
Frederikssund Slangerup By, Slangerup, 22b (Landzone) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1980
Bebyggelsesprocent3%

Areal

Grundareal2.920 m²
Bygningsareal92 m²
Beboelsesareal92 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup. I 1980 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 92 m² på en 2.920 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 23. marts 2011, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,6 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,5 mio. kr.

Fakta om Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup

Fritidsejendommen er beliggende på Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup og har et samlet bygningsareal på 92 m². Enheden er opført i 1980 og befinder sig på en 2.920 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.391 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 23. marts 2011, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 17.391 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 2,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,5 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup.

Enhedens BBR-areal er 92 m² på Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup.

Den primære bygning blev bygget i 1980 på Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup.

Prisen var 1,6 mio. kr., da Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup senest blev handlet i 2011.

2,68 mio. kr. er vurdering på Slangerup Ås 9, 3550 Slangerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis