kommunerne nedenfor.
Slagelsevej 3A,
4700 NæstvedFå alle oplysninger om Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved. Den 13. oktober 2023 fandt den seneste transaktion sted, da Blomstergården A/S erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 11,9 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 777.000 kr., hvoraf grunden udgør 224.000 kr.
Fakta om Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved
Ejerlejligheden er placeret på Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 73 m², hvoraf 66 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.073 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 13. oktober 2023, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 11,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Blomstergården A/S købte lejligheden af Kontrast Sommerhuse ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 17.691 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 777.000 kr., hvoraf grunden udgør 224.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Blomstergården A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens FLY EJENDOMME, Holding ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-57,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer besidder i alt 141 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 213 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Tomas Brenøe Andreassen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har FLY EJENDOMME, Holding ApS i alt 195 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved?
Blomstergården A/S ejer Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved.
Hvornår blev Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved opført?
Den primære bygning blev bygget i 1939 på Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved.
Hvad er Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved værd?
Prisen var 11,9 mio. kr., da Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved senest blev handlet i 2023.
Hvad er Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved vurderet til?
777.000 kr. er vurdering på Slagelsevej 3A, st., 4700 Næstved.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.