Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 105 m² og blev opført i 2017 på en 1.200 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,74 mio. kr.
Fakta om Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle
Fritidsejendommen er placeret på Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle og har et samlet bygningsareal på 105 m². Enheden er opført i 2017 og befinder sig på en 1.200 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 105 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommens primære anvendelse er til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 12.358 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 4,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,74 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle.
Enhedens BBR-areal er 105 m² på Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle.
Den primære bygning blev opført i 2017 på Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle.
4,48 mio. kr. er vurdering på Slåenvangen 20, Munkerup, 3120 Dronningmølle.