Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 708654
ESR: 151107125

Slåen Alle 18

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 2a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Slåen Alle 18, 2750 Ballerup

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Fakta om Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen ligger på Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal á 28 m². Ejendommen fordeler sig på 1 værelser og har et BBR-areal på 28 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der ingen fast kogeinstallation, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev opført i 1969 på Slåen Alle 18, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1969
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
28 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
28 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?