kommunerne nedenfor.
Skovvangsvej 58, tv
8200 Aarhus NResights giver dig alle informationer om lejligheden på Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N finder du lejligheden. Den 16. december 2008 fandt den seneste transaktion sted, da LURIFAX INVEST ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,17 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,87 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,16 mio. kr.
Fakta om Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N
Ejerlejligheden ligger på Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 58 m², mens det tinglyste areal udgør 50 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.424 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 16. december 2008, hvor værdiansættelsen var 1,17 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor LURIFAX INVEST ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 20.258 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,87 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,16 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af LURIFAX INVEST ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens FLEMMING NYBORG HOLDING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 170 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 37 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Nyborg, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har FLEMMING NYBORG HOLDING ApS i alt 176 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N?
LURIFAX INVEST ApS ejer Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N.
Hvornår blev Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N opført?
Den primære bygning blev opført i 1950 på Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N.
Hvad er Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N's værdi?
Prisen var 1,17 mio. kr., da Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N senest blev handlet i 2008.
Hvad er Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N vurderet til?
1,87 mio. kr. er vurdering på Skovvangsvej 58, 2. tv, 8200 Aarhus N.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.