kommunerne nedenfor.
Skovvang 2F
4623 Lille SkensvedResights giver dig alle informationer om huset på Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved. Undersøg husets seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved. I 2023 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 104 m² på en 180 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 24. april 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 2,87 mio. kr.
Fakta om Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved
Rækkehuset er beliggende på Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved og har et samlet bygningsareal á 104 m². Hovedbygningen er bygget i 2023 og ligger på en 180 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 104 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning fik senest i 2023 tildelt et energimærke A2015. Huset benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 24. april 2025, hvor værdiansættelsen på huset var 2,87 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte huset af Ejby Invest ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 27.644 kr.
Ejerinfo
Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved?
En eller flere privat(e) ejer Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved.
Hvad er BBR-arealet på Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved?
Enhedens BBR-areal er 104 m² på Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved.
Hvornår blev Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved bygget?
Den primære bygning blev opført i 2023 på Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved.
Hvad er Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved værd?
Prisen var 2,87 mio. kr., da Skovvang 2F, Ejby, 4623 Lille Skensved senest blev handlet i 2025.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.