Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5198369ESR575-088844

Skovvænget 31

6630 Rødding
Vejen Rødding Ejerlav, Rødding, 1478 (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1975
Bebyggelsesprocent33%

Areal

Grundareal435 m²
Bygningsareal138 m²
Beboelsesareal117 m²

Via Resights kan du få alle informationer om huset på Skovvænget 31, 6630 Rødding. Se husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset er placeret på Skovvænget 31, 6630 Rødding. I 1975 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 138 m² på en 435 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 1. november 1975, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 250.000 kr. Huset er af det offentlige vurderet til 694.000 kr., hvoraf grunden udgør 116.000 kr.

Fakta om Skovvænget 31, 6630 Rødding

Rækkehuset har et samlet bygningsareal á 138 m² og ligger på Skovvænget 31, 6630 Rødding. Den primære bygning er opført i 1975 og er lokaliseret på en 435 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 117 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Huset anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.525 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 250.000 kr. ved seneste tinglyste handel d. 1. november 1975. Det giver en kvadratmeterpris på 1.748 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 694.000 kr., hvoraf grunden udgør 116.000 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Skovvænget 31, 6630 Rødding.

Enhedens BBR-areal er 117 m² på Skovvænget 31, 6630 Rødding.

Den primære bygning blev bygget i 1975 på Skovvænget 31, 6630 Rødding.

Prisen var 250.000 kr., da Skovvænget 31, 6630 Rødding senest blev handlet i 1975.

694.000 kr. er vurdering på Skovvænget 31, 6630 Rødding.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis