Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100653752ESR846-024998

Skovhaven 6, st 1

9560 Hadsund
Mariagerfjord Hadsund By, Hadsund, 285a (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2023

Areal

Beboelsesareal79 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Skovhaven 6, st. 1, 9560 Hadsund. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Skovhaven 6, st. 1, 9560 Hadsund.

Fakta om Skovhaven 6, st. 1, 9560 Hadsund

Ejerlejligheden er placeret på Skovhaven 6, st. 1, 9560 Hadsund. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 79 m², hvoraf 71 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Skovhaven Hadsund ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Peter Sørensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 19 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Jens Peter Daugbjerg Nielsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Peter Sørensen i alt 53 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Skovhaven Hadsund ApS ejer Skovhaven 6, st. 1, 9560 Hadsund.

Den primære bygning blev opført i 2023 på Skovhaven 6, st. 1, 9560 Hadsund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis