Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 735603
ESR: 540020122

Skovgyde 2A

6470 Sydals
Sønderborg Kommune: Tandslet Ejerlav, Tandslet, 723 (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Anden bygning til undervisning og forskning
Satellitbillede af ejendommen på Skovgyde 2A, 6470 Sydals

Få alle informationer om Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals findes ejendommen.

Fakta om Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals

Undervisningsejendommen er beliggende på Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals og består af fem bygninger med et samlet bygningsareal på 227 m² fordelt på tre erhvervsenheder.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommen benyttes hovedsageligt til undervisningsformål. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Tandslet Friskole, der fortrinsvist beskæftiger sig med undervisning på almene grundskoler. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Asbjørn Plauborg Kaad, der også agerer som reel ejer.

Hvem ejer Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals?

En eller flere privat(e) ejer Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals.

Hvornår blev Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals bygget?

Den primære bygning blev bygget i 1984 på Skovgyde 2A, Tandslet, 6470 Sydals.

Opførselsår
1984
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (5 bygninger)
227 m²
Beboelsesareal (0 enheder)
0 m²
Erhvervsareal (3 enheder)
227 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?