Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100771186

Skovgårdsparken 49

7080 Børkop
Vejle Brejning By, Gauerslund, 9cy (Byzone) Energiproduktion og -distribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1000

Areal

Bygningsareal8 m²
Erhvervsareal8 m²

Få alle oplysninger om Skovgårdsparken 49, Brejning, 7080 Børkop på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Skovgårdsparken 49, Brejning, 7080 Børkop ligger ejendommen.

Fakta om Skovgårdsparken 49, Brejning, 7080 Børkop

Industriejendommen er placeret på Skovgårdsparken 49, Brejning, 7080 Børkop og består af én bygning på otte m² fordelt på én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommen anvendes hovedsageligt til energi og forsyning.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Sinal Syd A/S, der primært beskæftiger sig med andre telekommunikationsaktiviteter, mens Sinal Infrastructure Holding A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt 154 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,59 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Carsten Bryder Thejls, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Sinal Infrastructure Holding A/S i alt 493 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Sinal Syd A/S ejer Skovgårdsparken 49, Brejning, 7080 Børkop.

Den primære bygning blev opført i 1000 på Skovgårdsparken 49, Brejning, 7080 Børkop.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis