Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100709820
ESR: 230021821

Skodsborgparken 8, th

2942 Skodsborg
Rudersdal Kommune: Agershvile, Vedbæk, 1hæ (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Skodsborgparken 8,  th, 2942 Skodsborg

Via Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg kan du finde lejligheden. Den 13. november 2025 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 12,5 mio. kr.

Fakta om Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg

Ejerlejligheden ligger på Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 147 m², mens det tinglyste areal udgør 137 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 13. november 2025, hvor værdiansættelsen på lejligheden var 12,5 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte lejligheden af Skodsborgparken 8 ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 85.034 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Skodsborgparken 8 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Bo Kristensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Bo Kristensen, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Bo Kristensen i alt 35 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg?

En eller flere privat(e) ejer Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg.

Hvornår blev Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg bygget?

Den primære bygning blev opført i 2024 på Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg.

Hvad er Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg's værdi?

Prisen var 12,5 mio. kr., da Skodsborgparken 8, st. th, 2942 Skodsborg senest blev handlet i 2025.

Opførselsår
2024
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
147 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?