Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100329010ESR851-124675

Skjoldet 7

9230 Svenstrup J
Aalborg Sdr. Svenstrup By, Svenstrup, 9r (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal10.089 m²

Få alle informationer om Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J på Resights. Undersøg grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden er lokaliseret på Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J. Den seneste transaktion fandt sted den 22. marts 2026, hvor CLEVER A/S sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 6,87 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,5 mio. kr.

Fakta om Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J

Grunden er placeret på Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.436 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 22. marts 2026, hvor værdiansættelsen af grunden var 6,87 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor CLEVER A/S købte grunden af ASETEK A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 681 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 1,5 mio. kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af CLEVER A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med handel med elektricitet via ladestationer o. lign., mens Andel A.M.B.A. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 90,000 %-95,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 34 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,83 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Marlene Holmgaard Fris, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Andel A.M.B.A. i alt 1.134 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

CLEVER A/S ejer Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J.

Grundarealet er 10.089 m² på Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J.

Prisen var 6,87 mio. kr., da Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J senest blev handlet i 2026.

1,5 mio. kr. er vurdering på Skjoldet 7, 9230 Svenstrup J.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis