Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj finder du ejendommen. I 1897 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal á 221 m² på en 905 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 15. december 2024, hvor KME ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 511.500 kr.
Fakta om Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj
Industriejendommen er placeret på Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj og består af én bygning på 221 m² fordelt på én erhvervsenhed. Bygningen, der er opført i 1897, blev senest istandsat i 1999 og ligger på en 905 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der er 184 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Bygningen fik senest i 2023 tildelt et energimærke C, og ejendommens årlige energiforbrug er estimeret til kr. 36900. Ejendommens primære benyttelse er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 12.655 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 15. december 2024, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor KME ApS købte ejendommen af ENERGIENS HUS ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 6.172 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 1,8 mio. kr., hvoraf grunden udgør 511.500 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af KME ApS, der primært beskæftiger sig med blandet landbrugsdrift, mens Kim Jan Mundberg er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,43 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kim Jan Mundberg, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Kim Jan Mundberg i alt fire ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
KME ApS ejer Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj.
Ejendommens BBR-areal er 221 m² på Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj.
Den primære bygning blev opført i 1897 på Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj.
Prisen var 2,5 mio. kr., da Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj senest blev handlet i 2024.
1,8 mio. kr. er vurdering på Skjoldenæsvej 1, Jystrup, 4174 Jystrup Midtsj.