Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4062897ESR779-145570

Skivevej 46

7870 Roslev
Skive Selde By, Selde, 21ao (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal318 m²

Få alle informationer om Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev på Resights. Undersøg grundens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev kan du finde grunden. Den seneste handel fandt sted den 1. januar 1990, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden via en familieoverdragelse til en værdi á 653.427 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 270.000 kr.

Fakta om Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev

Grunden er placeret på Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev.

Egenskaber

Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.023 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 1. januar 1990, hvor prisen var 653.427 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 2.054 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 270.000 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev.

Grundarealet er 318 m² på Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev.

Prisen var 653.427 kr., da Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev senest blev handlet i 1990.

270.000 kr. er vurdering på Skivevej 46, Selde, 7870 Roslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis