kommunerne nedenfor.
Skivevej 1A
7860 SpøttrupFå alle informationer om Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup kan du finde ejendommen. I 1989 blev ejendommen opført med et bygningsareal á 254 m² på en 923 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 15. december 2021, hvor ANDERSEN & FOGED EJENDOMSINVEST ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 282.800 kr.
Fakta om Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup
Beboelsesejendommen er placeret på Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup og består af syv bygninger med et samlet bygningsareal på 254 m² fordelt på seks beboelsesenheder. Hovedbygningen er bygget i 1989 og ligger på en 923 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden en udnyttet tagetage, der er 204 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.848 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 15. december 2021, hvor værdiansættelsen var 1,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor ANDERSEN & FOGED EJENDOMSINVEST ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 3.056 kr. Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 282.800 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af ANDERSEN & FOGED EJENDOMSINVEST ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden finansiel formidling i.a.n., mens Søren Brunsgaard Foged er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 3,73 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Leo Andersen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Søren Brunsgaard Foged i alt tre ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup?
ANDERSEN & FOGED EJENDOMSINVEST ApS ejer Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup.
Hvor stor er Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup?
Ejendommens BBR-areal er 254 m² på Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup.
Hvornår blev Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1989 på Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup.
Hvad er Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup's værdi?
Prisen var 1,4 mio. kr., da Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup senest blev handlet i 2021.
Hvad er Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup vurderet til?
3 mio. kr. er vurdering på Skivevej 1A, Balling, 7860 Spøttrup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.