Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 163 m² og blev konstrueret i 1977 på en 953 m² stor grund. Den 1. april 2001 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,09 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 685.000 kr.
Fakta om Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia
Villaen er beliggende på Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia og har et samlet bygningsareal á 163 m². Den primære bygning er opført i 1977 og befinder sig på en 953 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 112 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Hovedbygningen fik senest i 2021 tildelt et energimærke F. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.444 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 1. april 2001, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,09 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 6.717 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 685.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Enhedens BBR-areal er 112 m² på Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Den primære bygning blev bygget i 1977 på Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia.
Prisen var 1,09 mio. kr., da Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia senest blev handlet i 2001.
1,37 mio. kr. er vurdering på Skippervænget 6, Snoghøj, 7000 Fredericia.