Få alle oplysninger om Skadevænget 3, 2791 Dragør på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Skadevænget 3, 2791 Dragør kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 102 m² og blev opført i 1959 på en 750 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,86 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,56 mio. kr.
Fakta om Skadevænget 3, 2791 Dragør
Villaen ligger placeret på Skadevænget 3, 2791 Dragør og har et samlet bygningsareal á 102 m². Den primære bygning er opført i 1959 og ligger på en 750 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 102 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 28.278 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 2,86 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,56 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Skadevænget 3, 2791 Dragør.
Enhedens BBR-areal er 102 m² på Skadevænget 3, 2791 Dragør.
Den primære bygning blev opført i 1959 på Skadevænget 3, 2791 Dragør.
2,86 mio. kr. er vurdering på Skadevænget 3, 2791 Dragør.