kommunerne nedenfor.
Siciliensgade 9, tv
2300 København SFå alle oplysninger om Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S på Resights. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S. Den seneste handel fandt sted den 10. november 2024, hvor CJT Ejendomme ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,35 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 900.000 kr., hvoraf grunden udgør 107.100 kr.
Fakta om Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S
Ejerlejligheden er placeret på Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 52 m², mens det tinglyste areal udgør 48 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 5 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.764 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 10. november 2024, hvor værdiansættelsen var 2,35 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor CJT Ejendomme ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 45.192 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 900.000 kr., hvoraf grunden udgør 107.100 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af CJT Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens BELLING FINANCE APS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 33,000 %-34,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Thomas Laub Kiørboe, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har BELLING FINANCE APS i alt seks ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S?
CJT Ejendomme ApS ejer Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S.
Hvornår blev Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1936 på Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S.
Hvad er prisen på Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S?
Prisen var 2,35 mio. kr., da Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S senest blev handlet i 2024.
Hvad er Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S vurderet til?
900.000 kr. er vurdering på Siciliensgade 9, 3. tv, 2300 København S.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.