Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE148710ESR101-000488

Serridslevvej 16, 1 2

2100 København Ø
København Udenbys Klædebo Kvarter, København, 2406 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1996

Areal

Beboelsesareal75 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Serridslevvej 16, 1. 2, 2100 København Ø. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Serridslevvej 16, 1. 2, 2100 København Ø findes lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,03 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,81 mio. kr.

Fakta om Serridslevvej 16, 1. 2, 2100 København Ø

Ejerlejligheden ligger på Serridslevvej 16, 1. 2, 2100 København Ø. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 75 m², hvoraf 63 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 6 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.037 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,03 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,81 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af ØSTERFÆLLEDPARKEN ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Fastighets AB Balder er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der tre led. Den officielle ejer har i alt 527 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 2,31 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Flemming Joseph Jensen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Fastighets AB Balder i alt 2.135 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

ØSTERFÆLLEDPARKEN ApS ejer Serridslevvej 16, 1. 2, 2100 København Ø.

Den primære bygning blev bygget i 1996 på Serridslevvej 16, 1. 2, 2100 København Ø.

3,03 mio. kr. er vurdering på Serridslevvej 16, 1. 2, 2100 København Ø.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis